Shop

Multi Vitamin ve Mineral Takviyeleri Ne İşe Yarıyor?

Multi Vitamin ve Mineral Takviyeleri Ne İşe Yarıyor?

Multi Vitamin ve Mineral Takviyeleri Ne İşe Yarıyor?

Yoğun çalışma temposu olanlar, her zaman kendini yorgun ve halsiz hissedenler, her daim bir yerlere koşturmak zorunda kalanların ihtiyaç duyduğu tek şey daha fazla enerjidir.


Multi Vitamin ve Mineral takviyeleri Ne İşe Yarıyor?
Yoğun çalışma temposu olanlar, her zaman kendini yorgun ve halsiz hissedenler, her daim bir yerlere koşturmak zorunda kalanların ihtiyaç duyduğu tek şey daha fazla enerjidir.

Çok çabuk yorulmanın, yataktan yorgun kalkmanın, halsizlik ve gün içerisinde hiçbir şey yapmak istememenin altında birçok neden olabilir. Bütün bu belirtilerin en önemli sebebi ise düzensiz ve sağlıksız beslenmedir.

Vücudumuzun gün içerisinde yeterli vitamin ve minerali beslenme yoluyla alması şarttır, vitamin mineral eksikliği belirtileri kendini halsizlik, yorgunluk olarak göstermektedir.  

Toplum olarak bilinçsiz olarak yapılan en büyük hata sağdan soldan duyduğumuz bilgiler doğrultusunda, doktor kontrolünde olmadan ilaç ve vitaminleri kullanıyor olmamızdır. Özellikle de bilinçsiz bir şekilde vitamin ve mineral kullananların sayısı oldukça fazladır.

Her yerden kolaylıkla satın alınan gıda takviyelerinin kesinlikle doktor kararıyla kullanılması gerekmektedir. Yani gerekli tahlil ve tetkikler yapıldıktan sonra vitamin ve mineral takviyesi alınmalıdır. Peki, vitamin ve mineral takviyesi ne işe yarar?

Vitamin Gıda Takviyelerinin Faydaları Nelerdir?


MULTİ VİTAMİN demek; birden fazla ve farklı vitamin ve mineralin ilaç gibi görünen kapsülün içerisinde bulunması anlamına gelir. Eczanelerde satılan güvenilir markaların Multi vitamin ve mineral gıda takviyelerinin içeriğinde şunlar bulunmaktadır.

Kalsiyum, C vitamini, magnezyum, demir, B1 vitamini, E vitamini, koenzim, çinko, B5 vitamini, B12 vitamini, B3 vitamini, D vitamini gibi değişik vitaminler belirli oranlarda bulunmaktadır. Bu içerikleri ve oranları markadan markaya değişiklik gösterebilir. Düzenli kullanıldığında vitamini ve mineral içeren gıda takviyeleri faydaları nelerdir?

  • Vücutta eksik olan vitamin deposu düzeyini dengeler.
  • Vitamin eksikliği olan kişilerin bağışıklık sistemi zayıf olur ve çok sık hasta olurlar. Vitamin takviyesi kullanmak hastalıklara karşı daha dirençli olmanızı sağlar.
  • Gün içerisinde daha enerjik olmanızı sağlar.
  • Yorgunluk halsizlik belirtilerini (şayet herhangi bir sağlık sorunu yoksa) azaltır.
  • Saç dökülmesini belirli oranda azaltır.

Vitamin ve mineral içeren gıda takviyelerinin birçok faydası olduğu gibi gereksiz yere kullanılması da ciddi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. Gıda takviye ürünleri kesinlikle hastalıkların tedavisinde kullanılmamaktadır. Herhangi bir hastalığa karşı tedavi edici özelliği yoktur.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın