Shop

Modeline Göre Ayakkabı Temizliği Nasıl Yapılmalı

Modeline Göre Ayakkabı Temizliği Nasıl Yapılmalı

Modeline Göre Ayakkabı Temizliği Nasıl Yapılmalı

Her ayakkabı modelinin üretildiği malzemelere bağlı olarak kendine özel temizlik ve bakım yöntemleri bulunmaktadır.


 

Her ayakkabı modelinin üretildiği malzemelere bağlı olarak kendine özel temizlik ve bakım yöntemleri bulunmaktadır. Ayakkabıları temizliğine modeline ve kumaşına uygun bir şekilde gerçekleştirdiğinizde kullanım ömrü uzamaktadır.

Aynı zamanda gerektiği şekilde temizleyerek kullandığınız ayakkabılar tarzınızı kusursuz bir şekilde tamamlayacaktır.

Kadın ayakkabı modelleri geniş bir çeşitlilikte üretilmektedir. Deri, süet, rugan ve nubuk gibi farklı malzemeler ile tasarlanan ayakkabı modellerinde aynı zamanda kullanılan renkler temizlik açısından büyük önem taşımaktadır. Ve farklı renklerde ve farklı malzemelerle üretilen her bir ayakkabı modelinin kendine has bir temizleme yöntemi bulunmaktadır.

Yanlış uygulanan yöntemler ayakkabı formunun bozulmasına neden olmaktadır. Bundan dolayı modeline göre ayakkabı temizliğinin nasıl yapıldığı konusunda bilgi sahibi olmalı ve ayakkabılarınızı bu yöntemler doğrultusunda temizleyerek kullanmalısınız. Kadın ayakkabısı denildiğinde her mevsimde ve farklı tarzlarda kullanılabilen birçok model bulunmaktadır.

Bu modellerin ilk alındığı gibi kaliteli ve şık durabilmesi için düzenli bakım ve temizliklerinin yapılması önemlidir. Özellikle bahar ve kış aylarında mevsim şartlarından dolayı kolaylıkla kirlenen ayakkabılarınızın temizliğinin en doğru şekilde yapılıyor olması onları daha uzun süre kullanmanız için olanak sağlayacaktır.

Farklı modellerde kadın ayakkabı temizliğinin nasıl yapılması gerektiği konusunda bazı tüyolara ihtiyacınız varsa işte o detaylar;

Kadın Deri Ayakkabı Bakımı Ve Temizliği

 

Deri ayakkabılar gözenekli bir yapıya sahiptir. Ve bu ayakkabıların formunun bozulmaması için bu gözenekli yapının korunması gerekmektedir. Dolayısıyla deri ayakkabı temizliği aşamasında kullanılan malzemeler hem temizliğini sağlarken hem de bu gözenekli yapının korunmasına destek olacaktır.

 

Bu nedenle sizlere önerilen deri ayakkabılarınızı nemli bir bez ile silmek veya ayakkabı fırçalarıyla temizlemektir. Çünkü kimyasal temizleme malzemeleri bu gözeneklerin kapanmasına neden olacak ve gözenekler kapandığında deri ayakkabılarınız nefes almayarak daha sağlıksız bir kullanım ortaya koyacaktır.

Kadın Sneakers Bakımı Ve Temizliği

Kadın sneakers modelleri denildiğinde çoğunlukla beyaz renkli tasarımlar tercih edilmektedir. Yılın her mevsiminde ve her tarza uygun olarak kullanılabilen bu modeller sık kullanıldığı için kolay kirlenecek sürekli temizlenme ihtiyacı duymaktadır.

Her ne kadar bunun için üretilmiş yardımcı malzemeler bulunsa da çoğunlukla sizlere önerilen sıvı bulaşık deterjanları ile ve sabunlar ile ideal temizliği yapılacak olmasıdır. Sıvı bulaşık sabunlarını bir diş fırçası yardımı ile kullanabilir ve farklı renklerdeki sneakers ayakkabılarınızın temizliğini yapabilirsiniz.

Bu temizliği belirli aralıklarda gerçekleştiriyor olmanız özellikle beyaz renkli kadın spor ayakkabı modellerinde sarmaların da önüne geçecektir.

Kadın Süet Ayakkabı Bakımı Ve Temizliği

 

Kadın süet ayakkabılar yoğunlukla bot ve çizmelerle kullanılan bir tarzdır. Ve süet ayakkabıların temizlik ve bakımı diğer ayakkabılara nazaran daha zordur. Süet ayakkabı temizliğinde yanlış bir yöntem uyguladığımızda ayakkabıların formu kolayca bozulabilmektedir. Bu nedenle her zaman suya ayakkabılar için özel olarak üretilen ayakkabı fırçaları ve ayakkabı sevgileri önerilmektedir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın