Shop

Beyaz Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir

Beyaz Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir

Beyaz Spor Ayakkabı Nasıl Temizlenir

Beyaz spor ayakkabılar artık kadın giyim denildiğinde en özel parçalardan birisi haline geldi. Eski dönemlerde sadece spor tarçın bir tamamlayıcısı olurken yeni dönemde hemen hemen her tarzın tamamlayıcısı olarak tercih ediliyor.


Beyaz spor ayakkabılar artık kadın giyim denildiğinde en özel parçalardan birisi haline geldi. Eski dönemlerde sadece spor tarçın bir tamamlayıcısı olurken yeni dönemde hemen hemen her tarzın tamamlayıcısı olarak tercih ediliyor.

Gündelik yaşamda kullanırken aynı zamanda iş yaşamının şık kadınları şıklığından ödün vermeden beyaz kadın spor ayakkabı modelleri ile bambaşka bir tarz yaratabiliyor. Bu modelin yaygın ve sıklıkla kullanılması renginden de dolayı çabuk kirlenmesine neden olur. Beyaz ayakkabı tutkunu kadınlar spor ayakkabıların nasıl temizlenmesi konusunda bir araştırma yapmaktadır. Çünkü beyaz ayakkabıların gerektiği şekilde kullanılabilmesi için temizliği önemlidir.

Beyaz spor ayakkabıları temizlemek istediğinizde sararıyor olmaları en önemli korkulardan birisidir. Eğer doğru malzemeler ve doğru teknikler kullanılarak temizlenirse sararma olmadan yeni bir hal alacaktır. Beyaz spor ayakkabı kadın modellerini temizlemek için izlemeniz gereken en doğru yöntem ve teknikler şöyledir;

  • Öncelikli olarak kullanacağınız malzemeleri doğru seçmelisiniz. Kimyasalı bol olan ürünler kullandığınızda ayakkabılarınızın sararma ihtimali vardır. Sararma olmaması için önerilen malzemelere yönelmelisiniz.
  • En doğru malzemeler ile su karışımları oluşturabilirsiniz. Bu karışımları ayakkabıya zarar vermeyecek sünger vb. malzemeler ile uygulamalısınız. Uygulama sürecinde yumuşak süngerler kullanabileceğiniz gibi en etkin malzeme olarak diş fırçası önerilmektedir.
  • Temizliği yapacağınız sünger vb. malzemelerin sert ve telli ürünler olmamasına dikkat etmelisiniz. Çünkü bu ürünler ayakkabı formunun bozulmasına ve yırtılıp delinmesine neden olabilmektedir. Bunun için her zaman yumuşak formda sünger kullanılmalıdır.

Bu uygulama detaylarının ardından kadın modası öncülerinden olan beyaz ayakkabıların temizliğinde kullanabileceğiniz malzemeler şöyle sıralanmaktadır;

Sabun ve Su

Beyaz spor ayakkabı temizliğinde sizlere önerilen en etkin yöntem sabunlu bir su hazırlamanız olacaktır. Ilık suyla sabunu karıştırarak hazırladığınız bu karışımları sünger veya dış fırçası yardımıyla ayakkabınızda uygulayabilirsiniz. Sabun çeşidi olarak herhangi bir sıvı bulaşık deterjanı tercih edebilirsiniz. Eğer bulaşık deterjanı kullanmak istemiyorsanız bunun yerine beyaz sirke işinizi görecektir.

Çamaşır Suyu

Çamaşır suyu kimyasal oranı yüksek bir malzemedir ve aşırısına kaçtığınız da spor ayakkabılarınızdan sararma meydana getirebilmektedir. Bunun için öncelikle önerilen çamaşır suyunu beyaz kumaş spor ayakkabılar için kullanmanızdır. Deri ve benzeri spor ayakkabılarda kullanmak istediğinizde çamaşır suyunu iyice incelemeniz gerekecektir. Yine çamaşır suyunu uygularken sünger ve dış fırçası kullanabilirsiniz.

Kabartma Tozu

Beyaz spor ayakkabıların temizliği konusunda sizlere yardımcı olabilecek etkin karışımlardan bir diğeri kabartma tozu, sirke ve sıcak su ile macun haline getirdiğiniz karışımlar olacaktır. Macun kıvamındaki bu karışımı diş fırçası yardımıyla ayakkabınıza uygulayabilirsiniz.

Diş Macunu

Beyaz ayakkabı nasıl temizlenir dediğinizde uygulayabileceğiniz yöntemlerden bir diğeri diş macunuyla temizlemelidir. Önceden hafif nemlendirdiğiniz ayakkabının üzerine diş macunu ve diş fırçasını uyguladığınızda temizlendiğini göreceksiniz. Bol su ile duruladıktan sonra kurumasını beklemeniz yeterli olacaktır.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın