Shop

Ayakkabı Numaralarında Dünya Turu: EU, US ve UK Ayakkabı Numaraları Anlamları

Ayakkabı Numaralarında Dünya Turu: EU, US ve UK Ayakkabı Numaraları Anlamları

Ayakkabı Numaralarında Dünya Turu: EU, US ve UK Ayakkabı Numaraları Anlamları

Ayakkabı numaralarını anlamak ve dönüştürmek nasıl olur? EU, US ve UK ayakkabı numaraları nelerdir ve birbirlerine nasıl dönüştürülür? Bu ve daha fazlasını ayakkabı numaraları rehberimizde bulabilirsiniz.


Ayakkabı alışverişinin en zor kısımlarından biri de doğru numarayı bulmaktır. Pek çok marka, ürünlerinde EU, US ve UK olmak üzere farklı ayakkabı numaraları kullanır. Bu numaraların ne anlama geldiğini ve birbirleriyle nasıl dönüştürülebileceğini bilmek, alışveriş sürecini kolaylaştıracaktır.
 

 

EU Ayakkabı Numarası
 

EU, Avrupa Birliği'ni temsil eder ve EU ayakkabı numarası, Avrupa Birliği ülkelerinde kullanılan standardı ifade eder. EU numaraları, genellikle 35'ten başlar ve ayak boyutuna bağlı olarak yukarı doğru çıkar. Avrupa'da yapılan alışverişlerde bu numara sistemine dikkat etmek gerekir.

 

US Ayakkabı Numarası
 

US, Amerika Birleşik Devletleri'ni temsil eder ve US ayakkabı numarası, Amerika'da kullanılan standardı belirtir. US kadın ayakkabı numaraları genellikle 5'ten başlar ve ayak boyutuna bağlı olarak yukarı doğru çıkar. Amerikan markalarında bu numara sistemini görmek mümkündür.

 

UK Ayakkabı Numarası
 

UK, Birleşik Krallık'ı temsil eder ve UK ayakkabı numarası, Birleşik Krallık'ta kullanılan standardı gösterir. UK kadın ayakkabı numaraları genellikle 2.5'ten başlar ve ayak boyutuna bağlı olarak yukarı doğru çıkar. İngiliz markalarında bu numara sistemine dikkat etmek gereklidir.

 

Ayakkabı Numarası Dönüşümleri
 

EU, US ve UK ayakkabı numaraları arasında dönüşüm yapabilmek için çeşitli tablolar ve online dönüştürme araçları kullanılabilir. Bu araçlar, sizin hangi ülkenin ayakkabı numarasına göre ne numara giydiğinizi kolayca bulmanıza yardımcı olur.

 

Ayakkabı numaralarını anlamak ve dönüştürmek, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı alışverişlerde doğru seçimleri yapmanızı sağlar. Unutmayın, ayakkabı alışverişinde en önemli nokta, ayakkabının ayaklarınıza tam olarak uymasıdır. EU, US ve UK numara sistemlerini anlamak ve aralarında dönüşüm yapabilmek, bu süreci daha kolay hale getirir.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın
Pınar Kurt
14 Temmuz 2023
Bu tablo sayesinde marka ve ülkeye göre numara bulmak çok kolay olacak.

Mert Tarı
14 Temmuz 2023
Anlamlarını çok merak ediyordum öğrendim çok yararlı bir içerik olmuş

Mehmet Ari
14 Temmuz 2023
Gercejten cok onemli engin bilgileri bizlerle paylastiginiz icin moriplik sitesine tesekkiru birc biliriz. Emeginize elinize saglik iyiki varsiniz.

Ali can
14 Temmuz 2023
bu karşılaştırma çok iyi daha önce bilgim yoktu ayak numaraları hakkında

Melek Yaman
14 Temmuz 2023
Gerçekten ayakkabı numarası sistemlerini bilmek gerekiyor

Furkan Avcı
14 Temmuz 2023
Bu güzel ve değerli bilgiler için size teşekkür ediyorum

Seval Tubal
14 Temmuz 2023
Tam yabancı bir siteden sipariş verecektim ki sizin bloğunuzdaki yazıyı gördüm Çok işime yaradı teşekkür ediyorum size

Filiz Kılıçaslan
14 Temmuz 2023
Verdiğiniz bilgiler için teşekkürler hocam

Öner Teslen Teslen
14 Temmuz 2023
Ayakkabı numaralarını anlamak ve dönüştürmek, hem çevrimiçi hem de çevrimdışı alışverişlerde doğru seçimleri yapmanızı sağlar.

Cansel Tayfur
14 Temmuz 2023
Aaa bunları hiç bilmiyordum şimdi sayenizde öğrendim. Teşekkür ederim