Shop

Ayakkabı Makinede Nasıl Yıkanır

Ayakkabı Makinede Nasıl Yıkanır

Ayakkabı Makinede Nasıl Yıkanır

Özellikle kadın spor ayakkabı modelleri kolay kirlenebilen parçalardır. Çoğunlukla açık renklerde kullanılan ve düzenli olarak temizlenme ihtiyacı bulunan spor ayakkabıları temizleme yöntemi olarak çamaşır makineleri tercih edilmektedir.


 

Özellikle kadın spor ayakkabı modelleri kolay kirlenebilen parçalardır. Çoğunlukla açık renklerde kullanılan ve düzenli olarak temizlenme ihtiyacı bulunan spor ayakkabıları temizleme yöntemi olarak çamaşır makineleri tercih edilmektedir.

Her ne kadar alternatif spor ayakkabı temizleme yöntemleri bulunuyor olsa da hiçbir yöntem bu ayakkabıların çamaşır makinesinde yıkandığı kadar temiz olmasını sağlamayacaktır. Bunun için spor ayakkabılarını her daim temiz ve bakımlı kullanmak isteyen kadınlara belirli aralıklarda çamaşır makinesinde ayakkabı yıkamak önerilmektedir.

Spor ayakkabı modelleri ile birlikte aynı zamanda kanvas ayakkabılarınızı da çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Ancak kesinlikle makineye atmanız gereken ayakkabılar olduğunu da bilmelisiniz. Sizlerde ayakkabılarınızı temizlemek için çamaşır makinesi kullanmak istiyorsanız ve ayakkabı makinada nasıl yıkanır diye bir araştırma yapıyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı tüyoları sizlerle paylaşalım.

Hangi Ayakkabılar Çamaşır Makinesinde Yıkanmaz

 

Bez ayakkabı grubu olarak bilinen kanvas ayakkabılar, spor ayakkabılar, kadın sneakers modelleri ve lastik, naylon ve polyester gibi malzemelerden üretilmiş olan kadın ayakkabı modelleri çamaşır makinesinde yıkanabilen ayakkabılardır.

Ancak bunların dışında kesinlikle ayakkabıda yıkanmaması gereken bazı ayakkabı grupları yer almaktadır. Hem üretildiği malzemeler hem de formu gereği çamaşır makinesini atmamanız gereken ayakkabı modelleri şöyledir;

 • Kösele ayakkabılar,

 • Nubuk ayakkabılar,

 • Süet ayakkabılar,

 • Deri ayakkabılar,

 • Suni deri ayakkabılar,

 • Deri, suni deri ve süet bot modelleri,

 • Deri, suni deri ve süet sandalet modelleri,

 • Deri, suni deri ve süet terlik modelleri,

 • Deri, suni deri ve süet çizme modelleri,

 • Topuklu kadın ayakkabıları,

 • Klasik model kadın ve erkek ayakkabılarıdır.

Çamaşır Makinesinde Ayakkabı Yıkamak İçin Tavsiyeler

Hangi kadın ayakkabı türlerinin çamaşır makinesinde yakalanabileceğini belirledikten sonra artık sırada bu ayakkabıların çamaşır makinelerinde en doğru şekilde nasıl yıkandığı konusunda detaylar yer almaktadır.

Çünkü çamaşır makinesinde yıkanabilme özelliğine sahip olan kadın ayakkabı modelleri doğru şekilde yıkanmadığında Ayakkabılarınız hasar alabilmektedir. Bunun için sizlere tavsiye niteliğinde belirtilen detaylara göre yıkama işlemini yapmanız önerilmektedir. Öncelikli olarak bir ayakkabıyı çamaşır makinesine atmadan ayakkabılarını etiketine bakmanız tavsiye edilmektedir.

Ayakkabı etiketlerinde o ayakkabının hangi malzemeden üretildiği yazılmaktadır. Böylelikle bu üretim malzemesinin çamaşır makinesinde yıkanıp yıkanamayacağı konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Yine sizlere önerilen çamaşır makinesinde ayakkabı yıkayabilmek için file kullanmanız olacaktır. File içerisinde çamaşır makinesine koyulan ayakkabılar çok daha korunaklı bir şekilde yıkanacaktır.

Ve son olarak makine sıcaklığı ve programları ayakkabı yıkamak için belirlenmesi gereken en önemli aşamadır. Sizlere önerilen en düşük programlarda ve 30 derece sıcaklıkta yıkama işlemini yapmanızdır. Ayakkabılarınız en doğru şekilde yıkandıktan sonra onları hava ile kurutursanız formu bozulmayacaktır.

Yorumlar

Yorum / Soru ekleyebilmek için üye olmanız gerekmektedir. Üye Olmak İçin Tıklayın